Cape Town

Güney Afrika Cumhuriyeti`nin Johannesburg`den sonra gelen en popüler ikinci kenti . Şehri özel kılan bir limanı ve masa şeklinde bulunan dağı ile oldukça göz alıcı .

Talep Et

Güney Afrika Cumhuriyeti`nin en güzel, en romantik ve en cool kenti. Pek az kentin sahip olduğu coğrafi özellikler -arkasında zirve tepeleri bulutlar altındaki Table Mountain, önünde tüm görkemiyle Atlantik Okyanusu- Cape Town`un güzelliğinin en önemli nedeni. Ancak bu kenti özel yapan sadece doğal güzellikleri değil; mağazaları, restoranları, değişik toplulukları biraraya getiren kültürel yapısı, caz müziği ve ilginç kent mimarisi de Cape Town`u mutlaka görülmesi gereken yerler arasına sokuyor.

CAPE ROYALE LUXURY HOTEL – 5 STAR 47 Main road, Green Point,
Cape Royale Luxury Hotel , deluxe 1 odalı suite, iki odalı superior suite ve üç odalı executive suite lere sahip.  Tasarımcıların elinden çıkan bu odalar da , çağdaş bir dekorasyon ve  kaliteli kumaşlar bulunmakta. 

ONE AND ONLY - 5 STAR Dock road
Dünya`nın en çekici şehirlerinden birinde sizlere tahmin edilemez bir lüks ve stil sağlamakta olan otel aynı zamanda kendinizi evinizde hissetmenize de sebep olmakta. 

AFRICAN PRIDE 15 ON ORANGE HOTEL - Orange street 
Şehvetli bir sofistikeye  ve houte couture tasarıma sahip olan bu otel,  birinci sınıf çalışanları ile öne çıkıyor.


TWELVE APOSTLES HOTEL Victoria street, Camps Bay

Cape town`ın en güzel manzarasına sahip olan bölgede, Atlantic Okyanusu`nun tam  üzerinde konumlanmış olan bu butik otel;  odalarından ve Leopard Bar`ından  nefes kesici görsel şölen yaşatmakta.


TABLE BAY AT WATERFRONT HOTEL - 6 Victoria and Alfred Waterfront, Breakwater Boulevard

Victoria and Alfred Alfred waterfront` ta bulunmak , Table Mountain`in gölgesi altında konaklamak ve Atlantik Okyanusu manzarasını içinize çekmek isterseniz doğru yerdesiniz. 


BELMOND MOUNT NELSON HOTEL- 76 Orange street, Gardens,

Şehrin en renkli bölgesinde bulunan  bu lüks otelden, dışarıya adımınızı attığınız anda , dinamik şehir hayatının tam merkezinde bulacaksınız kendinizi. Hem çağdaş hem de klasik olan fakay mükemmel bir uyum yakalamış bir mimariye sahip. 

TEST KITCHEN- Old Biscuit Mill, 375 Albert road, Woodstock
Mükemmel bir şef olan Luke Dale-Roberts`ın restoranı. Beraber olarak düşünemediğimiz tüm tadların birleşimini yaratıp oldukça lezzetli sonuçlar çıkartan şef Roberts , herkese unutulmaz bir deneyim yaşatıyor. 

POT LUCK CLUB- 6th floor, The Silo, Old Biscuit Mill, 375 Albert road, Woodstock,
Silo of the Old Biscuit Mill on Albert Road`un en üst katında bulunan bu restoran , Capetown`ın en cool mekanlarından. Yaratıcı mutfağı , rahat havası ile oldukça gözde. Rezervasyonsuz gidilmemesi tavsiyemizdir. 

95 KEEROM- 95 Keerom street
Güney Afrika`da gerçek bir italyan deneyimi yaşamak isterseniz tercih etmeniz gereken mekan burası olmalı ,  en yüksek kalite ürünler ve İtalya`dan özel olarak ithal edilen baharatlar ile çeşitlenen menüsü, Atlantik Okyanusu`nun fresh deniz mahsülleri ve güNlük ekmekleri ile özel bir deneyim yaşayabilirsiniz. 


FRERES BISTRO- 42 Hans, Stijdom Avenue Lane

Kendi yemeğinizi oluşturacak kadar küçük , her türlü etkinliği gerçekleştirebilecek kadar büyük olan bu mekan ; Paris`i ayaklarınız altına getirmekte.


PIGALLE -  57 Somerset road

Stil sahibi bir gece geçirmek için mükemmel bir alana sahip , geniş bir dans alanı bulunan u mekanın mutfağı taze deniz mahsülleri ve Chalmar Steak`e sahip. Portekiz mutfağının hafif esintilerini taşıyor. Puro lounge`u ve özel geceleriniz için kapalı yemek odaları da bulunmakta. 


CAFÉ DIJON 15 Napier street, Green point

Fransız ve Güney Afrika mutfağının birleşiminden doğmuş Bijon. Mevsimlere göre menüsü değişen bu restoran da ayrıca kara tahta favorileri de bulunmakta. 


BLUES- Victoria road, Camps Bay

HAUTE CABRIERE- Lambert road, Franschhoek

CAFÉ MOJITO- Long street

ASOKA- 68 Kloof street

MOTHER’S RUIN GIN BAR- 219 Bree street

LONG STREET CAFE- 259 Long street

RICK’S CAFÉ AMERICAIN- 2 Park road, Gardens 8001

TIGER TIGER- 103 Main road, stadium on main, upper ground level, claremont

CLUB 31 - 2 Riebeek street, 31st floor, ABSA building

DECODANCE- 120 Main road

COCO NIGHTCLUB - Cape Town

THE LOOP NIGHTCLUB - 161 Loop street

SHIMMY BEACH CLUB- 12 South Arm road, Victoria and Alfred waterfront

VICTORIA AND ALFRED WATERFRONT

MAINSTREAM MALL

RIVERSIDE MALL

BAYSIDE MALL

GREEN MARKET SQUARE

BLUE ROUTE MALL

CABENDISH SQUARE MALL

CANAL WALK SHOPPING MALL

Üzüm bağlarını ve buralardaki restoranları ziyaret etmeli:
Haute Cabriere – Pass Road
Le Quartier Francais – 16 Huguenot Road
La Petite Ferme - Pass Road
96 Winery Road - Zandberg Farm, Winery Road, Somerset West Saronsberg – (Starck sandalyeler üzerinde şarap tadımı, ardından Tokara`da yemek)
Reuben`s - 19 Huguenot Road , Franschhoek
Wheatfields - Meerendal Wine Estate Durbanville

Facebook Twitter Linkedin Instagram


be Travel A.Ş logo
be Group projesidir
Copyright © 2017 be Travel


Mail Listemize Katılın!


Bize Ulaşın
0 212 310 15 55
info@betravel.com.tr