Gidiyor musunuz? :(

To be Travel, her daim sizlere en güzel deneyimleri, en ayrıcalıklı şekilde yaşatmaya devam edecek. Bizden haberler almak için bültenimize kayıt olabilirsiniz!

2020’de Heyecanla Beklenen Etkinlikler

2020’de Heyecanla Beklenen Etkinlikler

21.Yüzyılın en etkili gücü yaratıcılık olarak gösteriliyor. Kuşkusuz bir şehri canlı tutan şey de şehrin yoğun kültür – sanat ajandası. İstanbul Bienali sayesinden azından mimarisi konusunda bir ön gösterime tanıklık ettiğimiz MSGSÜ Resim ve Heykel Müzesi dışında, Renzo Piano tasarımı İstanbul Modern de önümüzdeki birkaç sene içinde kapılarını açacak. Ancak öncesinde 2020’de beklenen diğer etkinlikler aşağıdaki şekildedir.

 

Marina Abramovic İstanbul’da

Sakıp Sabancı Müzesi
31 Ocak – 26 Nisan 2020

Abramovic’in retrospektif niteliği taşıyan Türkiye’deki ilk büyük ölçekli sergisi, objesiz, geçici ve ana bağlı sosyal bir süreç olarak bugün çok disiplinli bir biçimde icra edilen performans sanatının herkesçe daha yakından tanınmasını ve tecrübe edilmesini amaçlarken, 3 bölümden oluşuyor. Serginin ilk bölümünde, Marina Abramovic’in yaklaşık elli senelik kariyer boyunca ürettiği ikonik performanslar, özel koleksiyonlar ve kurumlardan ödünç alınan eser ve dokümantasyonlarla temsil edilecek. Serginin ikinci bölümünde, Ağustos 2019’da tüm disiplinlerde faaliyet gösteren sanatçılara yönelik yapılan açık çağrıya proje teklifleriyle cevap veren ve projeye davet edilen sanatçıların performansları sunulacak. Akış, sanatçının eğitmenlik kariyeri boyunca sanatçılar için geliştirerek herkese sunduğu felsefe ve tekniklerle ziyaretçilerin bizzat katılımıyla farklı tecrübeler yaşadığı “Abramovic Metodu” bölümüyle son buluyor.

Sonar İstanbul

Zorlu PSM

06 – 07 Mart 2020

Bu yıl dördüncü kez Zorlu PSM’yi müzik, yaratıcılık ve teknolojinin merkezine dönüştüren Sonar İstanbul minimal, tekno ve elektro ritimleriyle Paul Kalkbrenner’ı, melankolik deep house tınılarıyla tanınan Kuzey Almanya çıkışlı prodüktör Christian Löffer’i, hem üretken, hem de duygusal bir elektronika yaratmayı seven Max Cooper, yeraltı elektronik kültürünü birçok biçimiyle kucaklayan ve geniş hayran kitlesi bulunan Steffi ve sound’unda müzik tarihinden alınan arkeolojik öğelere yer veren ve sanatçının gözünden evrenin ve insanın hikayesini anlatan ilk stüdyo bölümü Ex Nihilo’yu ağırlayacak.

Mamut Art Project

01 – 05 Nisan 2020

Her yıl yeni ve genç sanatçıları keşfetmemiz konusunda büyük bir kaynak olan Mamut Art Project’in bu yılki jürisi ise şu şekilde: Sabancı Üniversitesi Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarım Programı Koordinatörü, sanatçı ve müzisyen Selçuk Artut , küratör, yazar ve SAHA Derneği Direktörü Çelenk Bafra, sanatçı Aslı Çavuşoğlu, artSümer Galeri Kurucusu Aslı Sümer, OMM-Odunpazarı Modern Müze’nin kurucusu ve koleksiyoner Erol Tabanca bulunuyor.

Bir Yaz Gecesi

Kundura Sinema

2018 yılının Kasım ayında kapılarını açan Kundura Sinema, tematik film seçkileri, özel gösterimler, çocuk atölyeleri ve etkinlik programlarıyla film endüstrisinin önde gelen isimlerini, sinemaseverlerle buluşturmaya yeni yılda da devam edecek. Kazan Dairesi Projesi kapsamında Kundura Sinema ve Kundura Sahne ile izleyicilerinin karşısına çıkan Beykoz Kundura, sadece filmlerin ve hikayelerin üretildiği bir yer olmanın ötesine geçerek İstanbul’un alternatif sanatsal buluşma noktası olmayı hedefleyen bir kurum. Sunduğu farklı temalarda güncel konulardan ilham alan Kundura Sinema, her yaştan sinemasevere ulaşmak fikriyle yola çıkıyor ve her hafta sonu iki farklı seansta izleyicileriyle buluşuyor. Kundura Sinema, yaz aylarının beklenen etkinliği haline gelen açık hava film gösterimlerini 2020 yılında da her yıl olduğu gibi farklı bir temayla “Bir Yaz Gecesi Sineması” başlığı altında sinemaseverlerle buluşturmaya devam edecek.

5. İstanbul Tasarım Bienali

26 Eylül – 08 Kasım

Bienalin başlığı bu kez; “Empatiye Dönüş: birden fazlası için tasarım” olarak açıklandı. Bienalin bu edisyonu tasarımın birbirimizle ilişki kurmamızı sağlayan araçlara, platformlara ve ara yüzlere sahip olduğu fikrinden yola çıkarak tasarımı “bağlantılı olma” haline aracılık eden bir unsur olarak görmeyi deniyor. Empati sözcüğünün geçmişten günümüze seyrine bakarak tasarım için hislerle, tesirlerle ve vurduğu bir dönemde 5. İstanbul Tasarım Bienali’nin ilgi alanında, özen göstermeyi öne çıkaran uygulamalar, bağlantı kurmaya dair ritüeller ve duygularımıza aracı olan nesneler yer alıyor.