Gidiyor musunuz? :(

To be Travel, her daim sizlere en güzel deneyimleri, en ayrıcalıklı şekilde yaşatmaya devam edecek. Bizden haberler almak için bültenimize kayıt olabilirsiniz!

Kitap Önerilerimiz

Kitap Önerilerimiz

Edebiyatın Cadıları, Taisia Kitaiskaia        

Büyüler ile sözcükler arasındaki ilişki düşünüldüğünde, kelimelerin gücünü kullanarak hikayelerini kağıda döken yazarların da birer büyücü olduğunu varsaymak çok da yanlış olmaz. Tam da bu fikirden yola çıkan “Edebiyatın Cadıları”, edebiyat tarihinin önde gelen kadın yazarlarını belki de hiç bilmediğiniz yönleriyle tanımınıza olanak sağlıyor. Taisia Kitaiskaia’nın kaleme aldığı ve içerisinde Virgina Woldf’tan, Toni Morrşson’a, Emily Dickinson’dan Mary Shelley’ bir çok yazarın yer aldığı bu kitaptaki çizimler ise feminen büyünün folklorik sahnelerinde uzmanlaşmış bir ressam olan Katy Horan’a ait.

Hep Kitap

Wabi Sabi, Beth Kempton

Son yıllarda hayat son derece hızlandı, stres seviyemiz yükseldi. Bu yüzden artık aha basit ve anlamlı bir hayatın nasıl mümkün olabildiğince dair kendi çözüm yolumuzu bulmaya çalışıyoruz. Japonların estetik algıları ve nazik doğalarının temel taşı olan wabi sabi, kusursuz olmaktan vazgeçip kendimizi olduğumuz gibi kabul etmeyi öğreten bir yaşam dersi. Kaostan ve çıkarcı dünyadan kaçarak daha azıyla yetinebileceğiniz bir bakış açısına kavuşmak istiyorsanız, okumanızı öneririz.

Pena Yayınları

Çocuklar için Destanlar, Rosa Navarro Duran

Binlerce yıldır okunan, modern edebiyatı derinden etkilemiş olan “İlyada”, “Odysseia” ve “Aeneis” destanları özel çizimlerle birlikte çocuklar ve gençlere edecek şekilde yeniden yayıma hazırlanarak raflardaki yerini aldı.

Kolektif Kitap