Gidiyor musunuz? :(

To be Travel, her daim sizlere en güzel deneyimleri, en ayrıcalıklı şekilde yaşatmaya devam edecek. Bizden haberler almak için bültenimize kayıt olabilirsiniz!

İş Seyahatlerinizi Keyiflendirecek Öneriler

İş Seyahatlerinizi Keyiflendirecek Öneriler

İşiniz gereği sürekli yollara düşenlerden misiniz siz de? Yollar bazen en dayanıklı olanlarımızın bile sabrını sınayabiliyor.. Bir yerden diğerine koşuştururken dikkatimizle performansımızı korumalı ve seyahatinizden en iyi şekilde faydalanmalıyız!

İş seyahatine çıkmak yemek yapmaya benzer; malzemelerden biri bile eksik olsa işler yolunda gitmez. Zorlu bir seyahat tarifinde, evden uzakta geçen upuzun geceleri biraz stresle karıştırıp üzerine bir tutam da jetlag eklersiniz. Bu esnada da herkes size çalışırken gezebildiğiniz için ne kadar şanslı olduğunuzu ve bunun ne kadar muhteşem bir fırsat olduğunu söyler. 

Dengeyi kurabilirseniz, özellikle de iş seyahatinin avantajlarından yararlanmaya zaman ayırabilirseniz bir sonraki seyahatinizden keyif alabilir ve daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. İşte size iş seyahatinizden en iyi şekilde yaralanmak için bazı yöntemler:

Yolda geçen sürede dinlenin

İş seyahatinden sonra hissedilen yorgunluğun büyük bir kısmı yolculuktan kaynaklanır. Bu sorunu doğrudan çözmek için havaalimanında geçirdiğiniz zamanı rahatlamaya ayırın. Yolcu salonlarından ve ya daha da iyisi masaj yaptırıp rahatlayabileceğiniz spa alanlaarından faydalanın. 

Yürüyün

Bazı yerlerde yürümek diğerlerine nazaran daha kolaydır. İş gezisi için kaldığınız yerden taksiye binmek yerine yürüyüş yapmaya çalışın. Bu seçim, konaklama yapacağınız yer için tercihlerinizi de etkileyecektir. Örneğin, Londra’a bir nehir kıyısında yürümek, standard iş güzergahında yürümekten daha keyifli olacaktır. Yürürken şehri çok daha yavaş bir tempoda, şehri yaşayabileceğiniz bir şekilde yürümeyi tercih edin, böylece yerel halka da daha yakın olup, onların tercihlerini de gözlemleyebilirsiniz. 

Ailenizi de götürün 

Seyahat hüznünün en yaygun sebeplerinden biri, ailenizi arkanızda bıraktığınız için kendinizi suçlu hisstemenizdir. Çözüm ise çok basit; Onları da Götürün! Dünyadaki bir çok iş merkezi şehir aynı zamanda son derece aile dostudur ve aileniz yanınızda olduğunda en zorlu günlerin bile sonunda bir nebze olsun huzur bulursunuz. 

Yol üstündeki duraklara uğrayın 

Seyahatin havasını değiştirmenin ve rutininize biraz heyecan katmanın en kolay yollarından biri yol üstündeki fırsatları takip etmek ve değerlendirmektir. Eğer bu şekilde bir şansınız yoksa, gitmeden önce seyahat danışmanınızdan gittiğiniz şehirdeki o süre içindeki yeni trendleri, organizasyonları, konser ve sahne gösterilerini öğrenin. 

Geç saatteki açılışlar 

O kaçırılmayacak sergiyi veya yeni galeriyi göremediğimiz için her dönüş yolculuğunda pişmanlık duyuyorsanız bu duruma aşina biri olarak size araya bir şey sıkıştırmak için verebileceğim en güzel ipucu şu; Pek çok kültür merkezi haftanın bir günü geç saatlere kadar açık oluyor ve iş seyahatindekilere küçük bir ziyaret şansı sunuyor. 

Sizi ağırlayanların işini kolaylaştırın 

Sizi ağırlayanalar bazen size eğlendirmek için hoşunuza gidecek alternatifler bulmakta zorlanabilirler. Bu durumda onlara yardım etmeniz size de iyi gelebilir. 

Müşterek akşam yemeği 

Size iş seyahatinize olduğunuzu ve yemeği ya da akşam yemeği deneyiminin tadını çıkarmak yerine yalnızca besine ihtiyacınız olduğunu oda servisinden daha iyi hatırlatabilecek hiç bir şey olamaz. Tek başınıza yemek yiyebileceğiniz bir yer bulmak, iş seyahatinin en karmaşık kısmıdır. Neyse ki restoranlar artık, tek başınıza kitabınızla, gazetenizle ya da diz üstü bigisayarınızla keyifle yemek yiyebileceğiniz büyük ortak masaları bulunduruyorlar. 

Hazırlıklı Olun… 

Hazırlıklı olmak, seyahatin güzel geçmesini sağlayan etkenlerin başında gelir. Küçük elyalar seyahat sırasında büyük farklar oluşturabilir. Güç kablosu, priz adaptörü gibi eşyaların ve tercih ettiğinix kozmetik ürünlerin yenisini almak o telaşta kolay olmayabilir. Ihtiyacınız olan her şeyin kesinlikle yanınızda olmasını sağlamak için mutlaka gerekli eşyaları bavulunuzda bile bir arada tutmanız iyi bir fikir olacaktır. 

Rutine bağlı kalın… 

Jetlag, güne erken başlamak darken seyahat sırasında normal rutinden sapmak çok kolaydır. Ancak her zamanki çalışma rutininizden bir kaç unsur seçip bunları sürdürebilirsiniz. E postalarınıa bakmak için erken kalkıyorsanız ya da yatmadan önce zihninizi biraz oslun boşaltmak için işi makul bir saatte bırakmayı tercih ediyorsanız bu alışkanlıklarınızı sürdürün. 

Bir koşu turuna çıkın 

Bir gün hatta yarım gün durmaya vaktiniz yok mu? Kafa dengi insanlarla çok hızlı bir şekilde şehri keşfetmeye ve aynı zamanda hareket etmeye ne dersiniz? Dünyanın dört bir yanındaki, şehirlerde düzenlenen koşu turları, evden uzaktayken çevredeki turistik yerleri görmenin hızlı bir yoludur. 

Seyahatinize küçük bir mola ekleyin… 

Çıkmak için pek sabırsızlanmadığınız bir yolculuğa tat katmanın en kolay yolu, işlere farklı bir açıdan bakmaktadır. Elbette her iş seyahati bir hafta sonu kaçamağı olamaz, ancak pek çoğu küçük bir molayla geliştirebilir. Çoğu seyahatin sonunda, işlerinizi bit,rmeye çalışırken zaman açısından sıkışıklık yaşarsınız; bu nedenle bir toplantı programına, konferansa veya etkinliğe başlamadan önce seyahat sürenize yarım veya tam gün eklemeyi düşünebilirsiniz.