Gidiyor musunuz? :(

To be Travel, her daim sizlere en güzel deneyimleri, en ayrıcalıklı şekilde yaşatmaya devam edecek. Bizden haberler almak için bültenimize kayıt olabilirsiniz!

Ayın Şehri: Londra

Ayın Şehri: Londra

Londra dünyanın en önemli iş ve finans merkezlerinden biridir. Yaklaşık 8 milyonluk nüfusuyla AB'nin 2. kalabalık kentidir. Avrupa'da en fazla beyaz ırk harici insanın yaşadığı şehirdir. 300'den fazla farklı dil konuşulmaktadır.

Uluslararası turizmin kesişme noktasıdır. Londra'ya hizmet veren beş uluslararası havalimanı bulunmaktadır ve şehir en kalabalık hava trafiklerinden birine ev sahipliği yapmaktadır. Havalimanlarından en büyüğü olan Heathrow, dünyanın en fazla uluslararası yolcu taşıyan üçüncü havaalanıdır.

Şehir 2000 yıl öncesine dayanan bir tarihe sahiptir. Tarihi armonisi, çığır açan mimarisi ve kültürü ile Londra şaşırtıcı ve devamlı dönüşüme uğrayan kent görünümündedir.

İngiltere'nin başkenti Londra, aynı zamanda dünya üzerinde görebileceğiniz en renkli ve ilginç şehirlerden biri. Ülkenin geri kalanında olduğu gibi başkentte de direksiyonlar sağ tarafta, trafikse tersten akıyor.

Londra aynı zamanda dünyanın en gelişmiş metro hattına sahip şehirlerinden biri. Kentin neredeyse tamamını saran metro hatları sayesinde ulaşmak istediğiniz her yere bu hızlı ve rahat araçlarla kolayca gidebilirsiniz.

İngiltere denince ilk akla gelenlerden biri de ülkenin geleneksel pub kültürü. Özellikle iş çıkışı akşam saatlerinde arkadaşlarıyla bir araya gelerek sohbet etmeyi seven İngilizler bunun için publarda buluşuyorlar. Genellikle bira içilen bu yerlerde lezzetli İngiliz biralarının dışında yurt dışından ithal edilen farklı bira seçeneklerini de bulabilirsiniz. 

Londra kültürel ve tarihi zenginliğiyle de ünlüdür. Britanya ulusal sanat koleksiyonlarına, Kraliyet Ailesi'ne ev sahipliği yapan, ve birçok temel aktiviteyi barındıran Londra'nın zengin tarihi, dikkati çeken mimarisi ve 200'ün üzerinde müzesi ziyaretçilere benzersiz bir deneyim sunar. Şehirdeki Büyük Tiyatro, Londra Orkestrası, Londra Bölgesel Sanat ve Tarih Müzeleri, Ulusal Galeri, Ulusal Resim Galerisi, Doğal Tarih Müzesi, Bilim Müzesi, görsel ve sahne sanatlarını yansıtan birçok olay, sanata ve tarihe olan ilginizi yeterince tatmin edecektir.

Söz konusu gece hayatı olduğunda Londra'yı geçebilen şehir çok azdır. Şehirde yüzlerce restoran, pub, sinema, tiyatro, gece kulübü, canlı müzik ve komedi programları ziyaretçileri bekler. Bu yüzden hava şartları ne olursa olsun günün her saati Londra'da yapılacak birşey mutlaka bulunur.