Gidiyor musunuz? :(

To be Travel, her daim sizlere en güzel deneyimleri, en ayrıcalıklı şekilde yaşatmaya devam edecek. Bizden haberler almak için bültenimize kayıt olabilirsiniz!

Londra'nın Yeni ve Trend Restoranları

Londra'nın Yeni ve Trend Restoranları

Ella Canta

Intercontinental London Park Lane, 1 Park Lane, Londra W1J7QY

Mexico City’de Dulce Patria ödülü kazanan Martha Ortiz’in yeni gözbebeği Ella Canta’da Theo Randall ile ortaklığı söz konusu. Intercontinental Park Lane’in ikinci restoranı olarak açılan Ella Canta David Collins Studio tarafından dizayn edilmiş ve prestijli 1 Park Lane’e konumlanmış. 
Sanatını renkleri, dokuları ve tatları ile ifşa eden Martha Ortiz, modern expresyonist mutfağıyla Meksika mutfağı’nın en yeni ve favori temsilcisi. 

The Coal Shed

Unit 3, 1 One Tower Bridge, 4 Crown Square, Tower Bridge, London SE1 2SE

Brighton’ın favori restoranlarından The Coal Shed, güzel One Tower Bridge binasında da yerini aldı. Asıl yerinde olduğu gibi, İskoç Dağlarından gelen Josper etleri, kömürde pişmiş dumanlı aromasıyla ızgarası mükemmel! Ayrıca günlük taze deniz mahsulleri de güney kıyısından her gün tahsis edilmekte. 

Hoppers

St. Christopher’s Place 77 Wigmore Street, W1U 1QE

Sri Lanka ve Tamil Nadu’ dan esinlenmiş olan Hoppers bu sonbahar da yeni kapılarını misafirlerine açtı. Yeni yerlerinde yeni tatlarıyla da fark yaratan restoran neredeyse tamamı yeni menüsüyle de iz bırakıyor. Derin kızartılmış Jaffna Kaburgası, tuna balığı ve tapyoka pirzolası Soho’daki yeni yerinin misafirlerini kalıcı yapıyor. 

Serge Et Le Phoque

20-21 Newman Street, London W1T 1PG

Newman caddesi üzerinde Mondrake Hotel’de yeni yerlerini açan bu meşhur Hong Kong restoranı, Serge Et Le Phoque, restorancı ve şef Frederic- Fred- Peneau ‘nun ve tasarımcı Charles Pelletier’in otelci Rami Fustok ile ortaklığı sonucunda kurulmuş. Restorana ismini Peneau’nun oğlu vermiş.
Fransız mutfağı’nın örneklerini sunan restoranda rafire Fransız tatları, modern Fransız tekniğiyle işlenmiş. Kalabalık gruplar için özel oturma alanları da bulunuyor.

Pufferfish

Mahiki Kensington, 2A Kensington High Street, London W8 4PT

Merkez Londra’nın efsanevi gece klübü Mahiki, Kensington’da kendine kardeş bir yere sahip oluyor! Polinezya temalı Pufferfish’in içerisinde bir de restoranı bulunuyor. Tuna tartar, trüf yağında somon gibi Pan Asya kültürünün örnekleri bulunan mutfağı, hem kokteyl hem de sushi menüsüyle oldukça göz alıcı.

Flavour B*stard

63-64 Frith St., Soho, London W1D 3JW

Londra restoran sahnesi bir tartışmalı isim daha ekleniyor ama bu sefer ki diğerlerinden de oldukça farklı... Birkaç farklı mutfağın ve kültürün biraraya gelmesiyle oluşan Flavour B*Stard, beyaz mercimek, chorizo, donut ve kimchili susamla kaplı marullu buharda pişmiş pirinç kekleriyle fark yaratıyor. 

XU

30 Rupert St., London, W1D 6DL

Rupert Caddesi Soho’da Bao’nun ekibi XU’yu da açarak Çin mahallesine Tayvan sokak mutfağı kültürünü sokmuş oldular. Xiao Tsai ve bar yemekleri ayrıca klasik Tayvan yemeklerinin de sunulduğu restoran, kaz ve domuz eti menüleriyle fark yaratıyor. Yemek menüsü kadar Tayvan çayı da oldukça rehavette olan restoranın giriş katında ‘tea bar’ bölümü de oldukça göz alıcı. 

Pastaio

19 Ganton St, London W1F 7BU

Steve Parle’nin Soho daki son restoranı Pastacio, şefin Clerkenwell’deki Palatino isimli restoranından sonra ikinci yeri. Taze makarna konusunda obsesif şefimiz, geleneksel tariflere kendi özel dokunuşlarıyla kalıcı tatlar yaratmakta. Tom Dixon tarafından dekore edilmiş renkli duvarları ve kalabalık masaları sizlere tekrar tatildeymişsiniz hissi veriyor. 

Ikoyi

1 St. James’s Market, London SW1Y 4AH

Daha önceden Carousel’de gösteri yapmış bu restoran son olarak St James Market te yerini aldı. Batı Afrika mutfağından esinlenilmiş olsa da fine dining bir restoran. Baş şefi Chan daha öncesinde Heston Blumenthal ve Noma’da görev almış olsa da restoranın girişi Hassan- Odukale’ye emanet. 

Southam Street

36 Golborne Road, London W10 5PR

 Londra’nın gizli incisi 108 Garage’ın sahiplerinin ikinci mekanı olan Southam Street, Batı Londra’da açıldı. İlk yerleri ile Nothing Hill’de oldukça övgü alan ve dikkat çeken 108 Garage, Southam Street ile oldukça farklı. Restoranın alt katında ızgara da pişirilen et ve sebzelerde çeşitli teknikler kullanılıyor Rabata gibi... Üst katında ise raw bar yani çiğ gıda sunumları yapılmakta ve Peru / Japon mutfağının örnekleri sunulmakta.

Dambawalla - Bombay Bustle

9 Maddox St, Mayfair, London W1S 2PA

Jamavar’ın Mumbai sokak kültürüyle buluştuğunu düşünün! Bombay Bustle, Michelin yıldızlı şef Rohit Ghai’nin yeni yeri... Mumbai sokak kültüründen esinlenmiş bu yeni restoran, öğle yemeğinden ikindi kahvaltısına kadar menüsüyle ve sezona özel gıdalardan heyecanlı seçimleriyle fark yaratmakta.

Harry's Dolci

27-31 Basil St, Knightsbridge, London SW3 1BB

Caprice Holding’in yani Sexy Fish, The Ivy Collection ve Scott gibi Londra’nın gözde mekanlarının sahiplerinin en yeni restoranı Harry’s Dolci. 1950 ve 1960 ların parıltılı İtalyan kültüründen esinlenen Harry’s Dolce Vita lezzetli yemekleri, kokteylleri, dekoru ve eski moda eğlencesi ile göz önünde. 

Sabor

25 Heddon Street, LONDON W1B 4BR

Barrafina, Gymkhana, Bao ve Xu’nun arkasındaki güçler biraraya gelmiş ve bu yeni İspanyol restoranını kurmuşlar. Regent sokağında bulunan Sabor, tüm İspanya’dan esinlenmiş, tapas lardan, deniz mahsullerine, Galician ve Castile etlerine kadar türlü türlü seçenek mevcut. Ayrıca hem şarapları hem de biraları tadılası.

SUSHISAMBA - Covent Garden

The Opera Terrace Covent Garden, The Piazza, London WC2E 8RF

Sushi Samba için aslında ççok da fazla söze gerek yok. Samba Brand Management Opera Terrace daki yeni yerine neredeyse 4 milyon poundan fazla bir yatırım yapmış.. Sevenlerinin vazgeçilmezi olan Sushi Samba, Covent Garden’nın enerjisi ve uluslararası yapısıyla eş değer.