Gidiyor musunuz? :(

To be Travel, her daim sizlere en güzel deneyimleri, en ayrıcalıklı şekilde yaşatmaya devam edecek. Bizden haberler almak için bültenimize kayıt olabilirsiniz!

Helen Mirren'ın Yaptığı Gibi Bir Güney Yemekleri Keşif Gezisine Nasıl Gidilir?

Helen Mirren'ın Yaptığı Gibi Bir Güney Yemekleri Keşif Gezisine Nasıl Gidilir?

“Gerçek Güney yemeklerini kocamla tanıdım ve Nashville'den Charleston'a bir yolculuğa çıktık. Burada bana her şeyi yiyebileceğiniz bir açık büfenin muazzam zevklerini öğretti” diyor Helen Mirren. “Bu yerleri bulduğunuzda genellikle Ruben’in ya da Mama’nın adı verilir ve yemekler harikadır.”

Helen Mirren’in turundan ilham alan RoadFood’tan, açık büfe liderliğindeki Güney güzergahı:

Hermitage House Smorgasbord - Nashville

Kızarmış tavuklardan, sıcak şeftali kokteyline kadar bu büyük ve popüler restoranda mutfakta taze Dixie lezzetlerinin bir listesini bulacaksınız. Göz kamaştırıcı çeşitli yemekler arasında şekerli patates ve şalgam yeşillikleri yer almaktadır.

Miss Mary Bobo’s - Lynchburg, Tennessee

Mal sahibi Bayan Mary, 1983'te 101 yaşında öldüğünde, Jack Daniels Damıtımevi onun pansiyonunu satın aldı. Günümüzde bu mekanda, akşam yemeklerinde Güney ve Güneydoğu’daki mac ve cheese şarabı, pişmiş viski elmaları ve ortak masalarda satranç pastaları servis edilmektedir.

Fried Tomato Buffet - Kennesaw, Georgia

Bu aile dostu restoran güzel değil, kesinlike muhteşem. Açık büfe  kesinlikle görülmesi gereken bir manzara. Her gün pazartesi’nin tütsülenmiş sosisinden cuma gününün kızarmış balıklarına kadar belirlenmiş bir düzeni vardır. Ama burada her zaman kızarmış tavuk, lahana yeşillikleri ve muzlu puding bulabilirsiniz.

Blue Willow Inn - Social Circle, Georgia

“Rüzgar Gibi Geçti”nin yazarı Margaret Mitchell, günümüzde en büyük büfelerden birine ev sahipliği yapan bu görkemli Yunan Revival evinde kalıyordu. Domuz pirzolaları, bisküviler,domatesli turşusu ve kızarmış yeşil domateslerle kendinize mükemmel bir tabak yaratın.

Sweatman’s BBQ - Holly Hill, South Carolina

Güney Carolina’daki bu büfede meşe ve özel kömürlerin üzerinde yavaş yavaş pişirilen etleri deneyimleyeceksiniz. Et o kadar lezzetli ki, sos bile gerekmiyor.

Bowens Island - Charleston, South Carolina

Charleston'un güneyindeki bir toprak yoldan aşağıya doğru ilerleyen Bowens Island, ıslak çuvalların altında buharda pişirilmiş yerel istiridyeler servis etmektedir.